All for Joomla All for Webmasters

Antalya Cam Balkon Sistemleri

Cam Balkon Sistemleri Antalya

Kepez Cam Balkon

etiketler

Kepez Cam Balkon Özellikleri

8 mm temperli camlar( m2′ ye 250-300 kğ arası yük taşıma kapasitesi)

 • 3.2 mm İLE 4 mm kalınlıkta  alüminyum profiller
 • Çift rulmanlı metal tekerlek sistemi
 • Cam Stoplama Özelliği
 • %95 Su sızdırmaz özel tasarım alüminyum profiller
 • Yağmur oluk ve damlalık sistemi
 • Toz ve rüzgara karşı çift kıl fitilli alüminyum
 • Camlar arası kullanılan alüminyum fitil/Şeffaf fitil
 • Sınırsız renk seçenekli alüminyum profil
 • Mavi-siyah-bronz-yeşil olmak üzere çeşitli cam renkleri
 • Sağlam ve Estetik aksesuar takımları

 

CAM-BALKON-2

 

Su sızdırmazlık ve Soğuklara Karşı Önlem

 • Raywin tasaş katlanır cam balkon sistemleri muhteşem bir profil yapısına sahiptir.3.2 mm kalınlıkda  ve tırnaklı profilleri sayesinde cam balkon takılan mekanın içine su girmesi neredeyse  imkansız.Ayrıca hem kasadan hem bazadan kıl fitiller ile yalıtım olanağı mevcuttur bu sayede       rüzgar sesi ve soğuklara karşı da dirençlidir.
 • Alüminyum profillerimizde RAL renk seçenekleriyle elektrostatik toz boya kullanılır.
 • Sistemde 8mm kalınlığında darbelere ve kırılmaya karşı yüksek mukavemete sahip temperli cam kullanılır.
 • Sistemimizde cam paneller taşıyıcı kanat profiline polimer bazlı ithal yapıştırıcılarla yapıştırılmakta olup doğa şartlarından dolayı     deformasyona uğramamaktadır.
 • Sistemimiz ayrı ayrı yataklarda çalışan üzeri polyemid kaplamalı rulmanlı çinko nikel alaşımlı tekerler sayesinde rahat bir çalışma   sağlar.
 • Birbirinden bağımsız çalışan çift kilit sistemi ile maksimum güvenlik sağlar.
 • Akıllı baza kapakları ve aksesuarları ile bir bütün oluşturan komple bir sistemdir.
 • Alt ve üst raylarda 10 mm kalınlığındaki çift sıralı kıl fitiller maksi-mum yalıtım sağlar.
 • Kanatlarda yalıtımı sağlayıcı çift fitil uygulaması vardır
 • Yağmur Damlalık Sistemi mevcuttur

 

ODUxNTUzMz-cam-balkon-nedir

Yağmur suyu geçirmezlik oranı : % 75 +/- % 90  

 

      Antalya  cam balkon sistemleri %95 ‘e varan su sızdırmazlık damlalık sistemi barındırır.

Cam stoplama sistemi sayesinde camlarınız açık iken rüzgarda sağa sola hareket etmez ve sallantı meydana gelmez.

Çift yağmur tahliye sistemli olması ile % 95 yağmur ve kar suyu almaz.Öyleki cam balkon takılan mekana su girmesi durumunda anında teknik servis garantisi mevcuttur 

 

Sık Sorulan Sorular
1- Kullanılan camların özellikleri nelerdir?
8 mm temperli cam kullanılır. 1 m2 temperli cam yaklaşık 250-300 kğ arası yük taşıyabilir. Temperli camlar kırılması güç bir durumdur. Kırılsa dahi asla keskin kıvama gelmez.
2- Temperlenmiş cam ne demek?
Normal bir camın yüksek derecede sıcaklığı olan fırına atılarak 5-10 dk bekletilir. Daha sonra çıkarılır ve aniden soğuk hava üflenir. Aynı demirden çelik elde eder gibi yani. Daha sonra bu düz cam artık temperli olur. Kolay kolay kırılmaz.
3- Tekerlek özellikleri nelerdir?
Her bir cam da 2 alt 2 üst olmak üzere 4 adet teker kullanılır. Her bir cam da ise 4 teker *2(çift) rulman =8 rulman kullanılır. Tekerler ise metal gövdeli paslanmaz nikelajlıdır.
4- Camları her yöne açabilirmiyim?
Camları her yöne açabiliriz. Sadece açısı çok dar olar yerlerde camlar daha uygun olan yere açılr. Açılır camların genişliği 45-62 cm arasındadır
5- Balkonda kombim var soğuk havalarda donar mı?
Kesinlikle donma olmaz. Zaten cam balkonun takılma amaclarından bir taneside kombilerdir. Kombiniz balkonunuzda durabilir bunun için cam balkonun muhafazası yeterlidir.
6- Camların arasına nasıl bir yalıtım yapılıyor?
Silikon fitil-alüminyum fitil-mıktanıslı fitil-mıktanıslı alüminyum fitil( en elverişlisi alüminyum fitildir)
7- İmar açısından proplem olur mu?
İmar yada ruhsata engel değildir.
8- Nasıl ölçü alıyorsunuz?
Ölçüleriniz günlük iş yoğumlağumuza göre değişebilir. Genellikle 15:00 ile 21:00 arası ölçüleriniz alınır. Ölçüleriniz iki aşamalı alınır ilki fiyat vermek için ikincissi ise imalat için.
9- İş teslim süresi kaç gün?
İş teslim süreleri 15-17 gün arasında olup bu süre iş yoğunluğuna göre 20 günü bulabilir

10- Zebra perdeli cam balkon nedir?

Zebra perdeli katlanır cam balkon diğer sistemle aynı özellikleri sahip olup sadece extra zebra perde takılır. Yaklaşık 10 adet renk ve desen mevcuttur

Cam balkon sistemlerin de herşey malzeme ile başlayıp bitmez. Bu tür işlerde en önemli husus işçiliktir. Eğer ölçü düzgün alınmaz ise imalat hatalı olur imalat hatalı olduğu zaman montaj işi de hatalı olur.
Cam balkon uygulamasında en önemli husus işçilik %70 Malzeme %30 etki eder. Biz ülker cam ve alüminyum olarak sizlere işçiliğimize ve malzememize garanti veriyoruz. Formalite rakamlar ile 2 yıl garanti veriyoruz fakat asıl garanti hizmetimiz işçilikte var olduğumuz sürece geçerlidir.
 

Neden Cam Balkon ?

 • Cam Balkon Evlerin genel mimarisine uyum sağlayarak estetik bir görüntü sağlar.
 • Cam Balkon Esnek kullanım kolaylığı sayesinde yağmur, kar ve iklim şartları ne olursa olsun balkonu istenilen biçimde kullanma imkanı sağlar.
 • Cam Balkon Toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar.
 • Cam Balkon Isı bariyerli profillerle üretilen sitemlerde ray profil gruplarında dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırarak ısı yalıtımı sağlar.
 • Isı Camlı Cam Balkon Temper işlemi uygulanmış ısıcamlı sistemlerde, manyetik birleşimler sayesinde mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar.

Antalya Balkon kapama, balkon camlama, balkon cam, cam balkon, camlı balkon kapatma, katlanır cam balkon kaplama gibi bir çok terim, balkonlarını daha işlevsel olarak kullanmak isteyen sayısız kullanıcı tarafından çok yakından bilinmektedir.

Cambalkon sistemlerinin sağladığı en büyük fayda, balkonları istenildiği zaman kapalı bir mekan haline getirebilmektir. Bu sayede kullanıcılar; kar, yağmur gibi iklim şartları ile gürültü, toz, haşere, kuşların yuva yapması gibi olumsuz durumlardan korunabilmektedirler. Aynı zamanda, camlar istenilen yerde toplanıp, balkon tamamen açık hale getirilebilmektedir. Dolayısıyla, istenildiği zaman balkon kendi işlevini de yerine getirmektedir.

Balkon camlama sistemlerinin temel unsuru camdır. Sağladığı şeffaflık sayesinde binanın dış görüntüsüne zarar vermediği gibi estetik bir görüntü de sağlar. Kullanılan camlar, güvenlik ve sağlamlık gerektiren yapı ürünlerinde kullanılan temperli veya lamine güvenlik camlarıdır. Uygulamanın yapılacağı mekana ve kullanılacak sisteme göre, 8 mm veya 10 mm camlar kullanılır. Ayrıca Albert Genau patenti altında bulunan ısıcamlı sistem ile de balkonlar kapanabilir.

Balkonların kapanmasında katlanır sistemlerle birlikte “sürme” sistemler de kullanılabilir. Çalışma mantığı, kayar katlanır sistemlerden daha farklıdır. Sistem, tek bir kanadı hareket ettirerek, tüm kanatların bir köşede toplanması esasına dayanır. Kullanımı kolaydır, ancak sistem bir tarafa toplandığında tek kanat genişliği kadar kısım kapalı kalmaktadır. Yay balkonlarda kullanılmaz.

Tags:

Related posts

Leave a Comment

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.